NIDA Szacht 62,5A50/Expert

Systemy obudowy pionów instalacyjnych stosuje się najczęściej w celu ukrycia tych pionów, występujących w każdym budynku bez względu na jego funkcję i przeznaczenie. Z uwagi na możliwość przenoszenia dymu lub ognia z kondygnacji objętej pożarem na inne poziomy budynku piony instalacyjne, biegnące zwykle przez wszystkie piętra obiektu, muszą być odpowiednio zabezpieczone. W tym celu stosuje się systemy oparte na płytach gipsowo-kartonowych NIDA Ogień Plus (Typ D, F) lub NIDA Woda Ogień (Typ D, F, H2) o grubościach 12,5 mm, 15 mm, 20 mm lub 25 mm, mocowanych do pośredniej konstrukcji nośnej z profili metalowych NIDA C lub bezpośrednio do ścian i stropów pomieszczenia bez konstrukcji nośnej. Systemy obudów pionów instalacyjnych z wykorzystaniem płyt gipsowych NIDA pozwalają zabezpieczyć przed przenoszeniem ognia tą drogą do klasy odporności ogniowej EI 120. Dodatkową funkcją tych systemów może być również ochrona akustyczna pomieszczeń od dźwięków dochodzących z wnętrza szybu, spowodowanych np. przepływem powietrza, systemem kanalizacyjnym czy wibracją instalacji.

Dane techniczne

Nazwa systemuNIDA Szacht 62,5A50/Expert
Typ opłytowania [NIDA]NIDA Expert
Typ konstrukcji nośnejNIDA C50
Izolacyjność akustyczna Rw [dB]34
Wysokość zabudowy [mm]3200
Grubość zabudowy [mm]62,5
Masa zabudowy [kg/m2]11
Typ materiału izolacyjnego pod względem akustycznymwełna szklana lub skalna
Grubość materiału izolacyjnego pod względem akustycznym [mm]50
Gęstość materiału izolacyjnego pod względem akustycznym [kg/m3]12
Rodzaj systemuStandardowy
Opinia technicznaITB 1060/12/R33NK

Atesty i certyfikaty

Przejdź do wszystkich atestów >>>

Wsparcie techniczne

Nasi regionalni Kierownicy ds. Systemów Specjalnych i Doradcy Techniczni odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące stosowania i montażu systemów suchej zabydowy NIDA.

ZADZWOŃ, NAPISZ MAIL

Wsparcie techniczne

Nasi regionalni Kierownicy ds. Systemów Specjalnych i Doradcy Techniczni odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące stosowania i montażu systemów suchej zabydowy NIDA.

ZADZWOŃ, NAPISZ MAIL